Мода і стиль – в чому різниця? Мода і стиль – в чому різниця?

Мода – це те, що виходить з моди . (Коко Шанель)

«Мода проходить, стиль залишається». (Коко Шанель)

Клієнти та читачки, в пошуках свого унікального зовнішнього Я, часто звертаються до мене з таким питанням: «Якщо я одягнусь модно, якщо буду слідувати останнім новинкам і тенденціям, чи означає це, що у мене з’явиться свій неповторний стиль, який мене відрізнить від оточуючих людей? »

Адже кожна з нас неповторна, кожна жінка хоче підкреслити свою унікальність, у тому числі і за допомогою одягу. Таких питань все більше, і сьогодні я хочу обговорити з вами два таких поняття, як стиль і мода. У чому їх відмінність один від одного, і навіщо вони нам дані, такі різні, такі несхожі, але часто вживаються разом?

Для цього спочатку давайте познайомимося з цими двома термінам.

Отже, мода (від французького слова mode і від латинського modu s – міра, спосіб, образ, правило, розпорядження): стрімка, вітряна, як молода дівчина, в пошуках свого єдиного судженого.

Мода мінлива, непостійна, але вона є певним живим імпульсом до новизни, до пошуку і творчості. Мода – це зміна образів і форм, їх, нехай навіть тимчасове, але панування, в певний проміжок часу.

Вираз бути одягненим за модою (по-французьки a la mode) виникло в 17 столітті, коли французька придворна мода стала зразком для Європи. Точного часу появи моди істориками не встановлено, і різні країни продовжують сперечатися про те, де саме народилася саме поняття моди. Більшість все ж схиляються до Франції.

Недарма кажуть, що успіх будь-якого модельєра залежить від його здатності вловити настрій суспільства. Диктує моду в першу чергу саме настрій соціуму, його мрії, ідеали і бажання в конкретний період часу. Пам’ятаєте, який успіх мав модний будинок Крістіана Діора після війни? Тому що суспільство зголодніли за красі й жіночності. А Діор вловив цей настрій.

Багато факторів диктують моду, наприклад, ідеали жіночого тіла і стандарти краси. Одяг, яка підкреслює ці ідеали, стає модною, її починають масово носити, вона стає популярною. Наприклад, якщо в моді зайва жіноча худорба, стає модною обтягуючий одяг. Якщо ж у моді жіночні вигини, модні фасони стають іншими. Моду диктує також і моральність суспільства. Зрештою мода – це свого роду дзеркало, що відбиває суспільство.

Моду диктує бажання наслідувати комусь авторитетному і зайняти своє місце в соціумі, де нас оцінюють і по одягу в тому числі.

І, звичайно, як це не цинічно звучить, мода – це бізнес. Попит народжує пропозиція, як і в будь-якому діловому підприємстві. Але це не є визначальним у моді. Мода свідчить, насамперед, про постійної тязі людини до розвитку та пошуку нового. Людині без новизни і творчості важко жити на світі.
Мода, як відомо, повторюється і повертається через десятиліття. Мова моди можна освоїти і вивчити, вивчаючи модні напрями і сезонні колекції, читаючи журнали, спостерігаючи за роботами модельєрів з року в рік. Мода допомагає розвинути смак, експериментувати, у всьому різноманітті шукати те, що підходить саме вам. За допомогою світу моди можна розвивати почуття прекрасного, а вже відточений смак допоможе визначитися з власним стилем.

Не секрет, що зі стилем все трохи складніше. Адже що таке стиль? У першу чергу стиль – це свідомий вибір. А зробити самостійний вибір часто набагато складніше, ніж слідувати масової моді. Стиль – спосіб вибрати серед великої кількості можливостей саме те, що співзвучно внутрішньому стану і світовідчуттям. Стиль відображає те, як ми бачимо себе самі. Стиль – це сприйняття себе, і він стосується не лише одягу, а й нашої поведінки, наших реакцій, нашого життя в цілому. Бути стильним модно в усі часи.